Autobusi

Autobusu noma un mikroautobusu noma ar šoferi Rīgā.

Kā izvēlēties labāko pasažieru pārvadātāju Latvijā.

Lielākajai daļai cilvēku, izvēloties autobusa nomas kompāniju, cena ir galvenais faktors pēc kā tiek pieņemts lēmums. Bet cena ne vienmēr būs tas īstais kritērijs pēc kā vajadzētu izvēlēties autobusa nomas uzņēmumu. Tāpēc būtu ieteicams paskatīties nedaudz dziļāk un saprast, ko tad īsti Jūs saņemat pretī, kad izvēlaties autobusu nomai ar šoferi tuvākiem un tālājiem braucieniem.

Ir uzņēmumi un autobusu turētāji, kam īsti nerūp nedz pasažieru drošība, nedz komforta nodrošināšana pasažieriem. Tēpēc pirms veikt galējo izvēli autobusa izvēlē, būtu ieteicams painteresēties, ko tad beigu beigās Jūs saņemsiet pretī par šo “viszemāko” cenu.

Vai autobusa nomas uzņēmuma vecumam ir nozīme?

Autobusa nomas uzņēmuma vecumam ne vienmēr ir liela nozīme, jo ir tādi uzņēmumi, kas balstoties uz veciem lauriem un mazo konkurenci, kas bija novērojama no 1990-2005 gadam, īsti nenodrošina augstas klases servisu klientiem. Savukārt kā novērots pēdējo gadu laikā ir strauji mainījusies situācija un jaunās kompānijas, kas ienāk tirgū ar jaunākiem un komfortablākiem autobusiem, spēj nodrošināt daudz labākus pasažieru pārvadājumu pakalpojumus. Kā arī jāņem vērā, ka jaunajām kompānijām ir daudz vairāk jāstrādā tieši uz klientu, lai iekarotu lielāku tirgus daļu Latvijā. Kas savukārt nozīmē, ka jaunās kompānijas daudz vairāk centīsies likt uzsvaru tieši uz klientu, kas šajā gadījumā esat Jūs. Un ieguvējs ir tikai gala patērētājs.

Vai pasažieru pārvadātāja uzņēmuma lielumam ir nozīme?

Nē, ne vienmēr, bet protams, ja ir nepieciešami vairāki autobusi vienlaicīgi, tad tas var būt nozīmīgi, jo nebūs jāmeklē varāki autobusi no dažādiem uzņēmumiem.

Vai autobusa vecumam ir nozīme?

Kad tiek veikta izvēle autobusa nomai ar šoferi, autobusa vecums var būt svarīgs, ja plānojat doties uz kādu no rietumeiropas pilsētām, jo ir pilsētas, kur vecāki autobusi vai nu netiek ielaisti, vai arī tiem ir jāmaksā lielas nodevas par cik tie neatbilst konkrētu pilsētu politikai, kas nosaka transportlēdzekļa izmešu daudzumu. Tas tiek kvalificēts ar EURO 3;4;5;.

Savukārt, ja esat iecerējuši braukt tikai pa Baltijas valstīm, autobusa vecumam nebūs lielas nozīmes, jo lai arī autobuss varbūt ir vecāks, ja tas tiek uzturēts labā stāvoklī, tas var būt līdzvērtīgs jaunāka gada autobusiem.

Pēc autobusa vecuma ne vienmēr var spriest par tā tehnisko stāvokli. Var gadīties, ka jaunāks autobuss netiek pienācīgi kopts un var pastāvēt varbūtība, ka pat ar šo jaunāko autobusu kaut kur paliksiet ceļa malā.

Vai šoferim ir liela nozīme, pie autobusa izvēles?

Jā, viennozīmīgi. Šoferis ir tas, kurš būs Jūsu “kuģa” (autobusa) kapteinis, un jebkurš no mums vēlas, lai mūsu brauciens aizrit bez jebkādiem starpgadījumiem.

Labs šoferis vienmēr pārzinās savu autobusu un spēs adekvāti rīkoties jebkurā situācijā. Labs šoferis zinās vairākas valodas, nelietos alkaholu un vienmēr būs atsaucīgs Jūsu brauciena laikā.

 

Pasažieru pārvadājumi, ko nodrošina Latvijas uzņēmumu būs kvalitatīvāki nekā to spēs nodrošināt ārvalstu uzņēmumi, jo Latvijas uzņēmumi labāk izprot Latvijas iedzīvotāju vajadzības.